Sosyal Maydanoz
3 adımda iPhone şarj ömrünü uzatmak

3 adımda iPhone şarj ömrünü uzatmak

Parlaklığı kıs, onu kapat, bunu kapat oldu sana 3310 dediğinizi duyar gibiyim ancak yapacak bir şey malesef yok. Parlaklığı kısınız vs söylemek istemiyoruz bunlar zaten standart herkesin bildiği şeyler. Daha ayrıntılı bir kaç bilgi vermek istedik sizlere. Bir iPhone kullanıcısı olarak bizde bunları yapıyoruz. O kadar şikayet olmasına rağmen hala akıllı telefon yapıyorlar ancak bir akıllı batarya yapamadılar. Sarj aletleri, taşınabilir şarj aletleri ile dolaşıyoruz. Uzatmadan haydi iPhone şarj ömrünü uzatacak 3 ipucundan bahsedelim.

1.Konum kullanan uygulamar – Konum dediğin nedir GPS mi?
Evet telefonunuz konum bilgisini almaya çalıştığı için şarj ömrünü düşürecektir. Bazı uygulamalarda açınca aktif oluyor bazıların da ise arka planda kendisi otomatik olarak aktif şekilde çalışıyor. Ben bunları nasıl görebilirim derseniz sizler için aşağıda en önemli standart uygulamaları listeledik.

Ancak Ayarlar >> Gizlilik daha sonra Konum Servisleri kısmında kendinizde görebilir ayarlamalar yapabilirsiniz.

Messenger (Kullanırken)
Twitter(Kullanırken)
Instagram(Kullanırken)
Vine(Her zaman)
Foursquare(Her zaman)
WhatsApp(Her zaman)
Hava Durumu(Her zaman)
Haritalar(Kullanırken)
Kamera(Kullanırken)
Shazam(Her zaman)

2. Bildirimler
Ah o bildirimler.. kimisi önemli ancak bir çoğu sadece arkadaşlarımızın yer bildirimlerini gösteren bildirimler. Yapılan check-in bildirimleri bitiyor demek ki bizi. Bırakın onlar sizin bildirimlerinizi görsün, siz onların bilmem ne adlı mekanda köfte yediğini bilmeyin. 🙂 Gerçi arada oyun bildirimleri de geliyor. Neyse uzatmadan.. Ekran ışığının sürekli yanmasına sebep olan bu bildirimleri kapatabiliriz.

Ayarlar >> Bildirimler kısmından dilediğiniz uygulamanın bildirimini kapatabilirsiniz.

3. Pil Kullanımı
Burada hangi uygulama daha çok benim şarjımı yiyor diye görebiliriz. Ona göre işlemler yapılabilir.

Ayarlar >> Genel >> Kullanım >> Pil Kullanımı yazan yere girerseniz aşağıda en çok şarj bitiren uygulamalar listelenecektir.

Yazıyla ilgili görseller aşağıdadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir