Sosyal Maydanoz
Hangi yabancı diziye başlasam diyenler için bir kaç dizi önerisi

Hangi yabancı diziye başlasam diyenler için bir kaç dizi önerisi

Vay efendim ben hiç yabancı dizi izlemedim hangisini izlesem, başlasam diye düşünenlere yardımcı olalım istedik. Çok dizi var ancak buraya hepsini sıralayacak değiliz. 🙂 Çok mu kabayız ne? Bunlar bitince ne yapacağız diye soran olursa yorum atsın duruma göre konuyu güncelleriz. Biz olsak yorum falan atmaz, gider popüler yabancı dizileri bulur başlardık.

#1 Teen Wolf
Lise öğrencisi bir çocuk. Sizin bizim gibi normal bir hayatı var ken bir gün hayatı tamamen değişir. Ormanda gezinirken bir kurt adam gelir bu genci ısırır. Isırılmasının ardından dizideki adı “Scott” olan lise öğrencisinin artık özel süper güçleri vardır. Güçler geldi ama boş yere değil güçler ile birlikte düşmanları da gelir. Güçleri sayesinde görmediği şeyleri görür, duymaması gereken şeyleri duyabilir. Yani birisi fısıldasa dahi duyabilir. Fiziksel olarak daha güçlü, kuvvetli olmuştur. Bu olaylardan sadece 2 yakın arkadaşı haberdardır. “Stiles” ve kurt adam olarak doğan “Jackson“. Böyle bir şeyi kimsenin bilmemesi gerekir. Dizide aşk, öpüşme vs de mevcut. Öyle düşman falan deyince kavga,dövüş anlamayın. Diziyi izlerken ben kurt adam olsam ne yapardım diye saçma sapan hayallere girmeyin.. Biz girdik. 🙂

#2 Shameless
Bu dizide ne ararsanız var. Sahtekarlık, hırsızlık, alkol, ot, sevişmeler falan.. Frank Gallagher diye babaları var ama çocukları bu adama bakıyor. En utanmaz adamın tekidir. Ot, sevişmeler falan deyince belki bir boşver bunu demişsinizdir ancak öyle düşünmeyin derim. Kesinlikle izlenmeli. Ailece izlenecek bir dizi değil orası başka. Ancak dizide bize göre kötü bir şey yapsalar bile hoşunuza gidiyor. Bu arada yayınlandığı kanalda 7 senenin en yüksek reytingine ulaşmış bir dizi.

#3 Breaking Bad
Dizide oynayan Walter White adlı oyuncu öleceğini öğrenince uyuşturucu çetesinin elebaşına dönüşüyor.
Doktor size 2 yıl yaşayabileceğinizi söyledi. Bu sürede ne yapardınız? Sevdiklerimle vakir geçirir, asla cesaret edemeyeceğim bir şeyi yapar, dünyayı gezerdim. Bunlar bizler için bir seçenecek ancak Walter White için durum çok farklıdır. Bu dizide ölümle yüzleşen sıradan bir adamın hikayesini izleyeceksiniz.

#4 Sherlock
Bu dizide ünlü dedektif, modern teknolojiden yararlanıyor. Günümüzde yaşasaydı eğer cinayet dosyalarını nasıl çözerdi sorusunun cevabını ünlü dedektif Sherlock Holmes‘ı günümüze taşıyarak öğreniyoruz. Kendisi polise danışmanlık yapan ünlü bir dedektiftir.

#5 The Wire
Amerika
‘nın Baltimore şehrinde geçiyor dizi. Birebir yaşanan olaylardan esinleniyorlar. Suçluların, sabıkalıların dünyasına farklı gözden bakıyorlar. Dizinin senaryosunu eski bir polis muhabiri David Simon yazdığı için zaman zaman belgesel tadında bir dizi oluyor.

Bende öneride bulunmak istiyorum diyorsanız yorum olarak yollayınız. İsminiz ile paylaşılacaktır.

3 yorum yapılmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir